XPA125B Xiegu wzmacniacz HF 100 W, z tunerem ATU

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: dostępny dostępny
  • szt.
  • Cena netto: 2 398,37 zł 2 950,00 zł

Xiegu XPA125B to tranzystorowy wzmacniacz mocy do transceiverów QRP. Moc sterujaca wynosi max. 5 W, moc wyjściowa wynosi max. 100 W na falach krótkich (160-10 m) i 80 W na paśmie 6 m. Wbudowany tuner antenowy oferuje zakres strojenia od 14 do 500 omów, dzięki czemu pasuje również do anteny, która nie jest idealnie rezonansowa. Dzięki temu jest bardzo wygodny w użytkowaniu w trasie, np. na wakacjach.

 

Opis Techniczny XPA125B

Różne zabezpieczenia wzmacniacza mocy zapewniają bezproblemową pracę. Monitorowany jest SWR i temperatura, a także maksymalny pobór prądu lub przepięcie. Podłączenie XPA215B do radia jest całkowicie bezproblemowe. Do transiwera Xiegu X108G dołączony jest kabel sterujący, do Xiegu X6100 oferowany jest opcjonalny kabel L4001, do X5105 kabel musi zostać zbudowany przez użytkownika. Za pomocą dobrze udokumentowanego interfejsu można łatwo podłączyć dowolny inny transceiver. Automatyczne przełączanie pasma jest kontrolowane przez „napięcie pasma” pochodzące z radia. Transceivery, które nie oferują tych informacji, działają z ręcznym przełączaniem pasma. Zarówno końcówkę mocy, jak i tuner można włączać i wyłączać oddzielnie (bypass), dzięki czemu obydwa zespoły można używać w zależności od potrzeb, nawet indywidualnie. XPA125B waży ok. 3 kg i ma wymiary 260 x 160 x 70 mm. Zasilanie wymaga napięcia 12-15 V, max. 25 A.

Opis Zastosowania XPA125B

Praca QRP (nawiązywanie kontaktów radiowych przy bardzo małej mocy) jest fajna, rynek na podobne radia jest duży. Czasem jednak chciałbyś mieć trochę więcej mocy, żeby móc na przykład korzystać z radia QRP w domu.
Wzmacniacz mocy Xiegu „XPA125B” oferuje dokładnie te możliwości – doskonale nadaje się do małych transceiverów QRP o mocy nadawczej ok. 5 W, oferuje moc wyjściową maks. 100 watów! (80 W przy 6 m).

Ze względu na kompaktowe wymiary i niewielką wagę wzmacniacz mocy nadaje się również do użytku przenośnego, na przykład na wakacjach. I nie ma znaczenia, jakiego radia używasz - XPA125B współpracuje z każdym transiwerem, sterowanie jest bardzo łatwe w konfiguracji. Wbudowany tuner zapewnia bardzo wysoki poziom komfortu, zwłaszcza w przypadkach, gdy nie mamy dostępu do idealnie dopasowanej anteny. Często ma to miejsce w przypadku zastosowań przenośnych. Mechanizmy zabezpieczające wzmacniacza mocy zapewniają również bezproblemową pracę; monitorowane jest napięcie i pobór prądu, podobnie jak SWR i temperatura.
Czytelny wyświetlacz LCD pokazuje aktualny stan pracy, elementy sterujące są przejrzyście rozmieszczone i umożliwiają ręczny wybór zakresu częstotliwości, a także obejście PA i tunera. W zakresie dostawy znajduje się kabel sterujący do X108G oraz kabel zasilający z wtyczką do PA (druga strona otwarta).